Aktualności

Zaproszenie na konferencję - Studenci i polityka 17.10.16

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej zapraszają do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej: „Studenci i polityka. Aktywność polityczna studentów na uczelniach euro... »

Inwentaryzacja polskich nagrobków na Łotwie - VI etap 16.08.16

Tradycyjnie już, w drugiej połowie lipca 2016 r. po raz szósty grupa współpracowaników Towarzystwa Tradycji Akademickiej oraz członków i sypatyków Korporacji Akademickiej "Welecja" realizowała projekt inwentaryzacji polskich g... »

Konferencja Naukowa - Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie 10.02.16

Wdniach 19-20 listopada 2015 roku miała miejsce zorganizowana przez nas konferencja „Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie”. W trakcie dwudniowych obrad z referatami ... »

Korporanci w mogiłach katyńskich

Korporanci w mogiłach katyńskich to projekt zakładający stworzenie witryny internetowej prezentującej sylwetki członków polskich korporacji akademickich, którzy zostali pomordowani przez NKWD w 1940 r. w tzw. obozach katyńskich. Projekt był realizowany w 2010 r. w ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury.


Na stronie zaprezentowane są sylwetki przeszło 250 korporantów z ponad 50 korporacji. W miarę postępujących badań lista ta jest uzupełniana. Witryna jest widomym znakiem pamięci o polskich korporantach, którzy do końca pozostali wierni hasłu że „dobro Narodu i Państwa najwyższym prawem”.
 

Witryna funkcjonuje pod adresem www.katyn.korporant.pl