Aktualności

Zaproszenie na konferencję - Studenci i polityka 17.10.16

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej zapraszają do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej: „Studenci i polityka. Aktywność polityczna studentów na uczelniach euro... »

Inwentaryzacja polskich nagrobków na Łotwie - VI etap 16.08.16

Tradycyjnie już, w drugiej połowie lipca 2016 r. po raz szósty grupa współpracowaników Towarzystwa Tradycji Akademickiej oraz członków i sypatyków Korporacji Akademickiej "Welecja" realizowała projekt inwentaryzacji polskich g... »

Konferencja Naukowa - Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie 10.02.16

Wdniach 19-20 listopada 2015 roku miała miejsce zorganizowana przez nas konferencja „Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie”. W trakcie dwudniowych obrad z referatami ... »

Warszawa Welecka

W ramach realizacji projektu stworzony został portal internetowy „Warszawa Welecka”, którego elementem zasadniczym jest wirtualna mapa stolicy, na której oznaczone miejsca są związane z członkami Korporacji Akademickiej "Welecja". Można tam znaleźć zaprojektowane przez Weletów budynki, miejsca gdzie prowadzili wykłady akademickie, mieszkali, gdzie funkcjonowały ich fabryki, gdzie prowadzili pracę społeczną, a w przypadku plakacistów, gdzie znajdowały się instytucje czy wydarzenia reklamowane na ich plakatach. Większość miejsc oznaczona jest fotografią i opisem faktograficznym.

Portal został uruchomiony 2 grudniu 2011 r. i jest wspólnym przedsięwzięciem Towarzystwa Tradycji Akademickiej oraz Korporacji Akademickiej Welecja realizowanym ze środków m.st. Warszawy, we współpracy z Archiwum m.st. Warszawy oraz Narodowym Archiwum Cyfrowym.

 

Zapraszamy do odwiedzenia portalu pod adresem www.warszawawelecka.pl