Aktualności

Prace na nekropoliach w Krzemieńcu 31.07.19

W dniach 14-21 lipca 2019 roku Towarzystwo Tradycji Akademickiej, Fundacja Dziedzictwa Kulturowego oraz XXVII L.O. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie przeprowadziły projekt porządkowania zabytkowej nekropolii w Krzemieńcu. To już druga edycja... »

Zamykamy obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich 1.07.19

Dziś zamykamy kilkudniowe obchody 56. Komerszu Narodów Bałtyckich, dziekujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Odwiedziło nas przeszło dwustu korporantów z czterech krajów i czternastu ośrodków akademickich oraz przeszło tr... »

Rozpoczął się 56. Komersz Narodów Bałtyckich 29.06.19

Szanowni Państwo! Dziś rozpoczął się współorganizowany przez nas 56. Komersz Narodów Bałtyckich! Zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich otwartych punktach programu, szczegóły programu na stronie:  www.bnk2019.eu . Do zobaczenia!

O piśmie

Korporant Polski. Pismo polskich korporantów" jest pismem popularnym wydawanym na potrzeby środowiska korporacji studenckich w Polsce". Pismo zajmuje się popularyzowaniem tradycji i historii ruchu korporacyjnego oraz dokumentowaniem działalności korporacji studenckich w Polsce.

 

Oprócz zamieszczanych w każdym numerze sprawozdań z działalności poszczególnych stowarzyszeń oraz ich aktualnych składów władz, w piśmie zamieszczane są relacje z ważniejszych wydarzeń korporacyjnych. Na jego łamach toczą się także dyskusje na tematy aktualnie nurtujące korporantów w Polsce. Stałym elementem są przedruki artykułów z przedwojennych wydawnictw korporacyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje stały felieton Szymona Łajszczaka pt. "Postępowanie honorowe dla opornych", który jest próbą popularyzacji podstaw postępowania honorowego.

 

Wszelkie osoby zainteresowane otrzymywaniem pisma lub współpracą z redakcją proszone są o kontakt pod adresem e-mail: korporant@korporant.pl